Ana Sayfa » Genel » Milletvekili Etyemez: Milletimiz, Hainlerin Kirli Oyunlarını 24 Haziran’da Bozacak

Milletvekili Etyemez: Milletimiz, Hainlerin Kirli Oyunlarını 24 Haziran’da Bozacak

AK Parti Konya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Halil Etyemez, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri çalışmasını Karapınar ilçesinde sürdürdü. Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Hacı Hasan Yaşar,  AK Parti İlçe Başkanı Nadi Tartan ve teşkilat mensuplarının eşlik ettiği Milletvekili Halil Etyemez, ilçedeki esnafları ziyaret etti.

YATIRIM ORTAMINI İYİLEŞTİRDİK

Esnafların talep ve sorunlarını dinleyen Milletvekili Halil Etyemez, AK Parti olarak 2002 yılında 4 milyar dolar olan tarım ve gıda ürünleri toplam ihracatını 2017 yılında 17.6 milyar dolara çıkarttıklarını söyledi. Halil Etyemez, Türkiye’yi 195 ülkeye bin 690 çeşit tarımsal ürün ihraç eden bir ülke konumuna ulaştırdıklarını kaydetti. Özel sektöre yönelik yatırım ortamının iyileştirilmesi kapsamında birçok düzenleme gerçekleştirdiklerini anlatan Etyemez, “Bu kapsamda bir günde şirket kurulmasını mümkün hale getirdik. Doğrudan yabancı yatırım için aranılan en düşük sermaye miktarını kaldırdık. İzin sisteminden bilgilendirme sistemine geçtik. Şirket kurma öncesindeki işlemlerde yabancı ve yerli yatırımlar arasındaki ayırımı kaldırdık” dedi.

MİLLETİMİZ KİRLİ OYUNLARI BOZACAK

Esnaf ziyaretlerinin ardından Karapınar TOKİ’deki ailelerle düzenlenen iftar programına katılan Etyemez, Ramazan’ın birlik, beraberlik ve bolluk olduğunu ifade etti. Birlik, beraberliğin daim olmasını dileyen Etyemez, ülke olarak hainlere fırsat verilmemesi gerektiğini vurguladı. Son dönemde yaşanan döviz artışına değinen Etyemez, “İçimizdeki ve dışımızdaki hainler, 17-25 Aralık operasyonları, 15 Temmuz hain darbe ve işgal girişimi ile yapamadıklarını döviz artışı ile yapmak istiyor. Ülkemizi dar boğaza sokmak istiyorlar. Ancak milletimiz hainlerin oyunlarını görmekte ve bilmektir. Milletimiz, 24 Haziran’da hainlerin kirli oyunlarını bozacak ve ülkemiz üzerinde ameliyat yapılmasına müsaade etmeyecektir. Milletimiz hainlere dersini sandıkta verecektir” diye konuştu.

Etyemez, beraberindeki heyetle birlikte Aşkın, Boduroğlu ve Diri ailelerini de ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir