Ana Sayfa » Genel » Milletvekili Etyemez, TBMM Genel Kurulu’nda Konuştu

Milletvekili Etyemez, TBMM Genel Kurulu’nda Konuştu

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, TBMM Genel Kurulu’nda verilen grup önerisi üzerine konuşma yaptı.

Konuşmasının başında sosyal medyadaki uygunsuz paylaşımlara değinen Milletvekili Halil Etyemez. “Sosyal medyada virüs gibi yayılan aşağılama, küfür ve hakaretin son derece rahatsız edici bir hâl aldığı hepimizin malumudur. Bu ifadelerin çoğunlukla söz söyleme becerisi zayıf, öfkesini kontrol edemeyen kişilerde bir üstünlük sağlama yöntemi olarak kullanıldığını görmekteyiz. İnsanın kullandığı üslup kendi değerini göstermektedir. Sadi Şirazî’nin “Yanlış üslup doğru sözün celladıdır.” sözü, güzel üslubun geleceğimize, çocuklarımıza ve insanlığa olan borcumuz olduğunun veciz bir ifadesidir. Sayın Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’ın evladının dünyaya gelmesinin ardından; yeni doğum yapmış bir anneye, bir kadına, bir bebeğe, bir babaya kalleş ve çirkince saldıran; insanlıktan, şereften nasibini almamış haysiyet yoksunlarını şiddet ve nefretle kınıyorum. Bir bebek üzerinden ailesine ve onların değerlerine saldıranlar, hukuk önünde hesap vereceklerdir.” dedi.

AK Parti’nin kurulduğu günden beri eşitliği, adaleti, temel insan hak ve özgürlüklerini esas aldığına vurgu yapan Milletvekili Etyemez, yapılan tüm çalışmaları bu esas üzerine inşa ettiklerini söyledi. AK Parti’de millete tepeden bakan, milleti hiçe sayan, sadece şahsi çıkarlarını korumak için kullanan zihniyetlerin yeri olmadığının ve olmayacağının altını çizen Etyemez, “AK Parti olarak, her daim milletimize karşı samimi ve ilkeli duruşumuzu koruduk, korumaya da devam edeceğiz. Adalet duygumuza, vicdanımıza, ahlakımıza, dirayetimize, ülkemize ve milletimize hizmet aşkımıza daima sahip çıkacağız.” diye konuştu.

Kamuda verimlilik, liyakat, kariyer ve adalet ilkelerini temel alan; çalışanlarımızın mali ve sosyal haklarını gözeten insan kaynakları yönetim modelinin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin esasını oluşturduğunu kaydeden Etyemez, “Kamu yönetimi perspektifimiz, insanı yaşatan devlet anlayışına dayanmaktadır. Hepinizin de bildiği gibi kamuda görev almanın ilk şartı, Kamu Personel Seçme Sınavına girmek ve bu sınavda başarılı olmaktır. Kamuda yapılan tüm atamalar, memuriyete alımlar, kariyer planlamaları ehliyet ve liyakat esas alınarak yapılmaktadır. 30 Haziran 2020 tarihinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’mızın 274 şehit yakını, gazi ve gazi yakını ile devlet korumasından yararlanmış 926 gencimizin kura çekimi ile yapılması bunun en somut nişanesidir. İşinde uzman, geçmişi başarılarla dolu, ülkemize ve milletimize hizmet etmeyi şiar edinen bazı yöneticilerimizin sırf birilerinin tanıdığı olduğu için hedef alınması ve bunun nepotizim ile ilişkilendirilmesi asla kabul edilemez. Bu yöneticilerimizin de bu vatanın bir ferdi ve evladı olduğunu hatırlatıyorum.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir