Ana Sayfa » KONYA ÇALIŞMALARI » Konya Sektör Buluşması Toplantısı Yapıldı

Konya Sektör Buluşması Toplantısı Yapıldı

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Konya’da tarımla ilgili bir dizi programa katıldı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Milletvekili Halil Etyemez ve protokol üyeleri ilk olarak Konya Ticaret Borsası gong törenine katıldı. Gongu Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli ile birlikte Milletvekili Halil Etyemez birlikte çalarak satış başladı. Milletvekili Etyemez, “Tarımın merkezi Konya’mızda alın teri döken, ülke ekonomimize katkı sunan tüm üreticilerimize bereketli kazançlar diliyorum.” dedi.

Gong töreninin ardından Bakan Bekir Pakdemirli, Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Milletvekili Halil Etyemez’in katılımıyla Konya’mızdaki kurumlar, odalar, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ‘Konya Sektör Buluşması’ toplantısında bir araya geldi. ‘Konya Söz Sizde’ diyerek #Konya’mızın tarım ve hayvancılığını masaya yatırıldı.

Burada açıklamalarda bulunan Milletvekili Etyemez, “Konya’mızı daha güçlü yarınlara taşımak, bereketli topraklarımızı korumak, üreticilerimizin kazançlarını arttırmak ve beklentilerini karşılamak için nelerin yapılabileceğini konuştuk. Birçok ülkeden daha büyük arazi varlığına sahip, tarımsal üretim değeriyle ülkemizde birinci olan #Konya’mızın tarım ve hayvancılığını çok daha ilerilere taşımak için, ortak akılla şekillenen ‘Konya Sektör Buluşması’ toplantısından çıkacak kararların yine ortak bir çabayla uygulamaya koyacağımıza yürekten inanıyorum.” diye konuştu.

Programın ardından Çumra ilçesine geçen heyet, Hasat Bayramı’na katılarak ASLİDAŞ Çumra Şube’nin açılışını gerçekleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir