Ana Sayfa » Genel » Zincirler kırıldı, Ayasofya açıldı

Zincirler kırıldı, Ayasofya açıldı

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi, 86 yıl aranın ardından yeniden ibadete açıldı. 24 Temmuz’da kılınan Cuma Namazı ile ibadete açılan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi, binlerce kişiyi ağırladı.

Açılışa katılan AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, “Ayasofya, aziz milletimizin 86 yıllık özlemidir. Bugünleri gösteren Yüce Allah’a şükürler olsun.” dedi.

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin açılmasından dolayı duyduğu mutluluğu ifade eden Milletvekili Halil Etyemez, “Danıştay Kararının ardından Sayın Cumhurbaşkanımızın imzası ile Ayasofya’nın Diyanet İşleri Başkanlığına devredilerek ibadete açılmasıyla ilgili kararname yayınlandı. Allah’a şükürler olsun. Milyonların beklediği bu kararın ardından 86 yıl sonra Ayasofya’da yeniden ezan sesi yükseldi. Fetih olan, Fatih olan, İstanbul olan Ayasofya’nın açılması ile hem Fatih Sultan Mehmet Han’ın vasiyeti yerine getirilmiş, hem de milletimizin arzusu gerçek olmuştur. Ülkemize ve milletimizin yüreğindeki Ayasofya Camii yangınını söndüren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, verdiği karardan dolayı Danıştay Genel Kurul üyelerine, Ayasofya’nın zincirlerinin kırılması için mücadele eden sivil toplum kuruluşlarına ve dualar ile her daim destek olan aziz milletimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bugünleri bizlere gösteren Yüce Rabbim’e hamd olsun.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir