Ana Sayfa » Genel » Hemşehrilerimizin Yarınları İçin Çalışıyoruz

Hemşehrilerimizin Yarınları İçin Çalışıyoruz

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Çumra ilçesinde bir dizi temaslarda bulundu. İlk olarak Çumra Belediye Başkanlığı’nı ziyaret eden Milletvekili Halil Etyemez, genç yaşta hayatını kaybeden Halit Oflaz’ın yerine Belediye Başkanı olan Recep Candan’a görevinin hayırlı olmasını diledi. Halit Oflaz’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Milletvekili Halil Etyemez, Belediye Başkanı Recep Candan’ın da Halit Oflaz gibi Çumra için başarılı çalışmalara imza atacağına inandığını söyledi. Milletvekili Etyemez, belediyenin ardından AK Parti Çumra İlçe Başkanı Osman Şahin ve ilçe yönetim kurulu üyeleriyle görüşerek teşkilat ve üye çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Mustafa Gürbüz, AK Parti Çumra İlçe Başkanı Şahin ve Belediye Başkanı Candan’ın eşlik ettiği Milletvekili Halil Etyemez, İçeri Çumra Tarımsal Kalkınma Kooperatifini ziyaret etti. Kooperatifin tesislerinde incelemelerde bulunan Halil Etyemez, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Robotik kodlama eğitimi alan öğrencilerle de bir araya gelen Etyemez, öğrencilerin robot projelerini inceledi. Etyemez, ilçe merkezinin ardından Karkın Mahallesi’ne geçerek vatandaşlarla bir araya geldi ve esnaflara hayırlı işler diledi.

HEMŞEHRİLERİMİZİN YARINLARI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Halil Etyemez, Çumra’nın tarih ve tarım bakımından Konya’nın ve Türkiye’nin önemli ilçelerinden biri olduğunu söyledi. Çumra’nın her alanda gelişmesi için hükümet, büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyesi olarak uyum içinde ellerinden geleni yaptıklarını kaydeden Etyemez, “Konya Büyükşehir Belediyemiz Çumra ilçemize 2014 yılından günümüze 145 milyon liralık yatırım yaptı. İlçe belediyemiz altyapıdan çevre düzenlemesine kadar her alanda hemşehrilerimizin daha rahat bir hayat sürmesi için çalışmalarına hızla devam ediyor. Bizler de Milletvekilleri olarak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Çumra’mızın ve hemşehrilerimizin yarınları için sağlıktan eğitime, tarımdan ulaşıma her alanda gerekli yatırımların yapılması için üzerimize düşeni yapıyor, gece gündüz demeden çalışıyoruz.” dedi.

ÇUMRALI ÇİFTÇİLERE 860 MİLYONUN ÜZERİNDE DESTEK

Çumra’nın özellikle tarım alanında ön plana çıktığını belirten Milletvekili Etyemez, üretimi arttırmak için yapılan yatırımların yanı sıra çiftçileri her zaman desteklediklerinin altını çizdi. Etyemez, “Tarım ve hayvancılık Konya’mız için, Çumra’mız için ayrı bir öneme sahip. Bilindiği gibi geçtiğimiz ay Konya Ovası Projesi kapsamında yer alan Konya-Çumra Projesinin 3. Merhalesi KOS 1,2,3’ün açılışını yaptık. Bu açılışla Çumra, İçeri Çumra, Doğanlı, Dineksaray ve Alibeyhüyüğü’nde 72 bin 650 dekar tarım arazisini suya kavuşturduk. KOS 1,2,3 ile ülke ekonomisine 65 milyon lira katkı sağlanacak. Çumralı çiftçilerimize 2019 yılında 71 milyon 19 bin 60 lira bitkisel üretim desteği, 42 milyon 757 bin 615 lira hayvancılık desteği olmak üzere toplam 113 Milyon 594 Bin 675 lira destek verdik. 2002 yılından günümüze Çumralı çiftçilerimize bitkisel üretim ve hayvancılık için verilen destek miktarı ise 860 milyonun üzerinde. AK Parti olarak üreticilerimizin, çiftçilerimizin yanında yer almaya, onları daima desteklemeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir