Ana Sayfa » Genel » Milletvekili Etyemez, Kadın Çiftçilerin Gününü Kutladı

Milletvekili Etyemez, Kadın Çiftçilerin Gününü Kutladı

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, TBMM Genel Kurulu’nda konuşma yaparak kadın çiftçilerin Dünya Kadın Çiftçiler Günü’nü kutladı.

Toplumsal hayatın temel direği olan kadınların istikbalin, birlik ve beraberliğimizin en önemli mimarları olduğunu belirten Milletvekili Halil Etyemez, eğitimde, sağlıkta, çalışma hayatında kısacası her alanda aktif rol alan kadınların üretimin de en büyük öznesi, can damarı olduğunu söyledi.

Değdiği her yeri güzelleştiren kadınların, şefkatli yürekleriyle, elleriyle toprağa bereket kattığını vurgulayan Halil Etyemez, “Tarımda istihdam edilen 5.1 Milyon kişinin 2.2 milyonu yani yüzde 44’ü kadınlardan oluşmaktadır. AK Parti olarak kadın çiftçilerimize birçok destekle pozitif ayrımcılık yapıyoruz. TARSİM’de poliçe primi indirimi, Orman Köylüsü kadınlarımıza mikro kredi sağlıyoruz. IPARD desteklerinde ek puan vererek projelerini öne çıkarıyoruz. IPARD kapsamında ödenen hibenin yüzde 20’si, yani 902 Milyon lirası; toplam proje sayısının ise 3.166 adet proje ile yüzde 19’u kadın yatırımcılara aittir. Bu duygu ve düşüncelerle; alın teri döken, üretime değer katan tüm kadın çiftçilerimizin Dünya Kadın Çiftçiler Günü’nü kutluyorum.” dedi.

KONUŞMAYI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir