Ana Sayfa » Genel » Konya’da Öğretmenler için 35 Bin Fidan Toprakla Buluştu

Konya’da Öğretmenler için 35 Bin Fidan Toprakla Buluştu

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Konya’da görev yapan yaklaşık 35 bin fidan toprakla buluştu. Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Konya Orman Bölge Müdürlüğü’nün birlikte düzenlediği organizasyonla ‘Öğretmenler Hatıra Ormanı’ oluşturuldu.

Fidan dikme törenine AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez de katılarak bir konuşma gerçekleştirdi. Büyük fedakârlık ve özveri göstererek, geleceğin teminatı olan kıymetli çocukları yetiştiren, milli ve manevi değerleri çocuklara aktaran öğretmenler için düzenlenen programda bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Milletvekili Halil Etyemez, “Medeniyet kodlarımızdan aldığımız ilham ile kalıcı hedeflerimize emin adımlarımızla yürüttüğümüz çalışmalarda, en büyük takdir şüphesiz öğretmenlerimizindir. Öğretmenlik mesleği bir anlamda yarınlarımızın fidanlarını yeşertmek, memlekete kalıcı fidanlar dikmek anlamına gelmektedir. Bugün, aşkı ve şevkiyle, sesi ve soluğuyla, kışı ve baharıyla çorak arazilerde bile fidan büyütenlerin günüdür. Şairin  “Beni bilse bilse çiçekler bilir, dostlarım / Niçin yaşadığımı ben onlara söyledim / Çiçeklerde açar benim gizli arzularım.” dediği gibi öğrencileriyle bütünleşen, onları geleceğe hazırlayan, fedakârca çalışan, en zorlu şartlarda dahi mesleklerini sevgiyle icra eden öğretmenlerimiz, her türlü övgü ve takdire layıktır.” dedi.

Gönüllerde müstesna bir yere sahip olan öğretmenlere herkesin şükran borçlu olduğunu kaydeden Halil Etyemez, “Öğrettikleri her harf ile üzerimizde kırk yıl hatır bırakan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum. Bu vesileyle emekli öğretmenlerimize saygılarımı ifade ediyor, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir