Ana Sayfa » KONYA ÇALIŞMALARI » Milletvekili Etyemez: CHP’nin Genel Başkanına En Büyük Cevabı Aziz Milletimiz Sandıkta Verecektir

Milletvekili Etyemez: CHP’nin Genel Başkanına En Büyük Cevabı Aziz Milletimiz Sandıkta Verecektir

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, girdiği tüm seçimlerden mutlak bir galibiyetle çıkan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a  ‘Sözde Cumhurbaşkanı’ diyerek demokrasiye ve millet iradesine karşı alenen düşmanlık etmiştir. Kemal Kılıçdaroğlu’na en büyük cevabı aziz milletimiz sandıkta cevap verecektir.” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez Selçuklu ilçesinde bir dizi temasta bulundu. Milletvekili Halil Etymez, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Ebrar Çoban ve AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer ile birlikte ilk olarak Hizmet-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Vacit Sır’ı ziyaret etti. Milletvekili Etyemez, yapılan görüşmede Konya’daki sivil toplum çalışmaları ve işçilerin beklentileri üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Daha sonra beraberindeki heyetle birlikte Konya Postası ve Pusula Haber Gazetelerini ziyaret eden Halil Etyemez Konya Postası Gazetesi İmtiyaz Sahibi Erdal Kara, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Zekeriya Sağlık ve Pusula Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Emrullah Nergiz ile görüştü.

CHP GENEL BAŞKANI’NA CEVABI MİLLETİMİZ VERECEK

Milletvekili Etyemez, ziyaretler sırasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kullandığı ‘Sözde Cumhurbaşkanı’ ifadesini eleştiren Etyemez, kullanılan sözün Cumhurbaşkanı Erdoğan ve milli iradeye saygısızlık olduğunu ve asla kabul edilemeyeceğini belirtti. Kemal Kılıçdaroğlu’nun kullandığı ifade ile siyasette yeni bir skandala imza attığını kaydeden Etyemez, “CHP Genel Başkanı, girdiği tüm seçimlerden mutlak bir galibiyetle çıkan Türkiye Cumhuriyeti’nin seçilmiş Cumhurbaşkanına, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ‘Sözde Cumhurbaşkanı’ diyerek demokrasiye ve millet iradesine karşı alenen düşmanlık etmiştir. Kılıçdaroğlu’na en büyük cevabı aziz milletimiz sandıkta verecektir. Kılıçdaroğlu kaset operasyonu ile meşruiyeti olmayan bir yöntemle göreve geldiği günden beri nefret, yalan ve iftiralardan oluşan ayrıştırıcı ve zehirli bir iklim inşa etmektedir. CHP içindeki taciz iddiaları gündemden düşmemektedir. CHP’deki taciz vakalarının önü alınamıyor. Anlaşılan küpte ne varsa dışarıya o sızıyor. CHP örgütlerinin sistematik bir şekilde AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanımıza saldırmalarının altında yatan CHP’de ardı ardına patlak veren taciz ve tecavüz olaylarını örtbas etme girişimleridir.” dedi.

HER DAİM MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına değinen Etyemez, virüsle mücadeledeki en büyük koruma kalkanı olan maske, mesafe ve hijyene herkesin uymasını istedi. Her zaman olduğu gibi salgın sürecinde de milletin yanında olduklarını vurgulayan Etyemez, “Dünyanın koronavirüs salgınından siyasi ve sosyal kaoslara kadar pek çok sorunla boğuştuğu bir dönemde biz taviz vermeden büyük ve güçlü Türkiye yolunda ilerlemekteyiz. AK Parti olarak iktidara geldiğimiz günden beri üzerine önemle durduğumuz konulardan bir tanesi sağlıktır. Salgın süreci, sağlık alanında yaptığımız yatırımların önemini bir kez daha gösterdi. Çoğu ülkede sağlık sistemi çökerken çok şükür ülkemizin sağlık alt yapısı dimdik ayaktadır. Her daim olduğu gibi salgın sürecinde de yaptığımız yardım ve desteklerle aziz milletimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Sürecin ilk anından itibaren uygulaya aldığımız Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında, kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği, işsizlik ödeneği, sosyal destek programlarımız devam ediyor. Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında vatandaşlarımıza sağlanan destek ve yardım miktarı 45 milyarı aştı. İnşallah en kısa zamanda, milletimizin desteği ile bu salgın sürecini de başarıyla atlatacağız.” diye konuştu.

ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan olayları değerlendiren Milletvekili Halil Etyemez, olayların asıl amacının ülkeyi karıştırmak olduğunu söyledi. Halil Etyemez, “Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Melih Bulu atandı. Yapılan bu atama, tamamen hukuki meşru bir zeminde olmasına rağmen bunu bağlamından koparıp gayrı meşru saymaya çalışanlar art niyetlidir. Buradaki asıl amacın atama kararını ve rektörümüzü haksız ithamlarla itibarsızlaştırma olduğunu görmekteyiz. Yaşanan tüm süreç göstermektedir ki, 2013 tarihinde Gezi Parkında başlayan ve marjinal grupların kışkırtmalarıyla kalkışmaya dönüşen olayların bir benzeri Boğaziçi Üniversitesi önünde başlayan gösterilerle ortaya konulmaya çalışılmaktadır. Ancak şer odakları bunu başaramayacak. Ülkemizin ve milletimizin huzurunun kaçırılmasına asla müsaade etmeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

ÖNEMLİ YASALARI HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Açıklamalarında TBMM çalışmalarına da değinen Etyemez, 2020 yılında gerçekleştirilen 571 oturumda 36 uluslararası anlaşma ve 25 kanun teklifini yasalaştırdıklarının altını çizdi. TBMM’de bu yıl da milletin tamamını ilgilendiren önemli konuları ele alacakları ve yoğun bir gündemle çalışacaklarını belirten Etyemez, “İlk iş olarak teknoloji geliştirme bölgelerine ilişkin kanun teklifini yasalaştıracağız. Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamında hazırlanacak hukuk ve ekonomi reformu üzerindeki çalışmaların tamamlanarak düzenlemenin Meclis’e sevk edilmesiyle bu konuda çalışmalarımızı süratle yapacağız. Ülkemizi daha ileriye taşıyacak, milletimizin refah seviyesini arttıracak, toplumumuzun tamamını ilgilendiren yasaları hayata geçireceğiz.” dedi.

İHRACATA DEVAM

Milletvekili Halil Etyemez basın kuruluşlarının ardından Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk ile bir araya geldi. Görüşmede 2020 ihracatları ve 2021 hedefleri değerlendirildi. Milletvekili Etyemez,  “Konya’mız 2020’de ihracatını % 8,28 artırarak 2 milyar 185 milyon dolar ihracat yaparak ülke ekonomimize büyük katkı sağladı. İnşallah bu yıl ihracatımız özgüvenli, çalışkan iş adamlarımız ve işçi kardeşlerimiz sayesinde daha da yukarılara çıkacaktır. Daha güçlü ve büyük Türkiye hedefimize omuz veren herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim (SOBE) Merkezi’ni de ziyaret eden AK Parti Konya Milletvekili Etyemez, son olarak ise Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ile makamında görüşerek yatırımlar üzerine istişarelerde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir