Ana Sayfa » Genel » Milletvekili Halil Etyemez: Milletimiz, 15 Temmuz’da İstilacılara Geçit Vermedi

Milletvekili Halil Etyemez: Milletimiz, 15 Temmuz’da İstilacılara Geçit Vermedi

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, 15 Temmuz darbe ve işgal girişiminin 5’inci yıldönümü nedeniyle açıklamalarda bulundu. Demokrasiyi hedef alan, Türkiye’nin ilerlemesine engel olan tüm darbeleri şiddet ve nefretle kınadığını belirten Milletvekili Halil Etyemez, şehitleri rahmet ve minnetle anarak gazilere şükranlarını sundu.

15 TEMMUZ SADECE DARBE KALKIŞMASI DEĞİL, BİR İŞGAL HAREKETİDİR

Türkiye düşmanlarının, demokrasinin, ekonomik refahın, istikrarın ve huzurun arttığı her dönemde ortaya çıktığını kaydeden Milletvekili Etyemez, “Milletimizin tarihine baktığımızda güzel vatanımızda darbeler ve müdahaleler hiç eksik olmamıştır. Ülkemizin gelişimini, yükselişini inkıtaya uğratma girişimleri hep olagelmiştir. Bunun son örneğini ise 15 Temmuz 2016’da 251 kardeşimizin şehit edildiği, 2 bin 700’den fazla kardeşimizin gazi olduğu, Türkiye Cumhuriyeti’nin meşru hükümetini devirmeyi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve milletimizin canına kastetmeyi amaçlayan alçak darbe girişimini yaşadık. 15 Temmuz sadece bir darbe kalkışması değil, ülkemize yönelik bir işgal hareketidir. Demokratik düzeni hedef almış, ülkemizin bekasını, milli birlik ve beraberliğimizi parçalamaya yöneliktir.” dedi.

MİLLETİMİZ İSTİLACILARA GEÇİT VERMEDİ

Milletin, 15 Temmuz gecesi yüreğindeki vatan aşkı, iman gücü ve Allah’ın yardımıyla tarihi bir destan yazdığını vurgulayan Halil Etyemez, “Ay-yıldızlı al bayrağımızın gölgesi altında sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşamaya ant içmiş aziz milletimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine tanklara, bombalara, kurşunlara göğsünü siper etmiş, bu hain girişimi canlarını vererek engellemiştir. Milletimiz bu hayasız akına dur demiş ve istilacılara izin vermemiştir. 15 Temmuz aynı zamanda öylesine şanlı bir mücadelenin adıdır ki Çanakkale ruhu tekrar şahlanarak vücut bulmuştur. 15 Temmuz gecesi, özgürlüğümüzün ve tevhidin sembolü olan minarelerimizden yükselen sala sesleri, tank, silah ve uçak seslerine galip geldiğini göstermiştir. O gece aziz milletimiz medeniyet kodlarından aldığı özgürlük sevdasını, gelecek nesillere armağan etmiştir. Artık ülkemizde darbeler devri kapanmıştır.” diye konuştu.

BOMBALANDIK AMA MECLİSİ TERK ETMEDİK

15 Temmuz gecesi kendi yaşadıklarına da değinen Konya Milletvekili Halil Etyemez, gözleri kararan darbecilerin milletin meclisinde, milletin vekillerinin üzerine bomba ve kurşun yağdırdığına dikkat çekti. FETÖ’cü hainlere 15 Temmuz gecesi olduğu gibi hiçbir zaman geçit vermeyeceklerinin altını çizen Etyemez, “15 Temmuz gecesi işgal girişimini haber alır almaz milletimizin kalbi, milletimizin temsil yeri Meclisimizi açtık. ‘Biz milletin temsilcileri olarak milletin meclisindeyiz, biz millet iradesinin yanındayız.’ dedik.  Üzerimize bomba ve kurşun yağdırdılar ancak Meclisi terk etmedik. Meclisimizi açık tuttuk. Türkiye Büyük Millet Meclisi, masa başında değil savaş meydanında kurulmuş bir Meclistir. O gece Milletvekillerimiz Mecliste adeta demokrasi destanı yazmıştır. Darbeye karşı tek ses olan ortak bir bildiri hazırladık. Bildiriyi 16 Temmuz’daki özel oturumda okuduk.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir